Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
A Ukraińcy w związku ze zbliżającym się przyszłym rokiem, zakupili mobilne krematoria dla bezdomnych psów i kotów.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 25, 2011 10:06 am 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 10:18 am
Posty: 38
A wracając do tematu - Magurski Park Narodowy dopuszcza chodzenie z psem na smyczy, dlatego tak lubię tu się szwędać, w przeciwieństwie do Bieszczadów :-(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 26, 2013 11:24 am 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Dlugi napisał(a):
Magurski Park Narodowy dopuszcza chodzenie z psem na smyczy, dlatego tak lubię tu się szwędać, w przeciwieństwie do Bieszczadów

I to mi się wydaje najbardziej rozsądne: mam psa, chcę z nim jechać, to sprawdzam, gdzie to jest dozwolone i wśród takich miejscach wybieram...
Dywagacje: przepisy albo społeczeństwo jest głupie zwykle doprowadzają mnie do refleksji, że poza dwoma jest jeszcze trzecia strona tego medalu: głosiciel takich opinii.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 26, 2013 7:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
PrT napisał(a):
kilerus napisał(a):
drugi gdzie poza rasami niebezpiecznymi psy biegają sobie swobodnie. Wchodzisz tam to wiesz co Cię czeka.

Nigdy nie wiesz co Cię czeka..


Masz maluszka więc dołączę: moja miała ze 2 lata kiedy śliczny, nieagresywny, podrośniety nieco szczeniaczek skoczył na nią żeby sie przywitać. Tak gwizdneła głową o beton, że do dziś dziekuje Bogu że to była zima i miała dośc mocno opatuloną główke. Dodam, że akcja działa sie tak szybko, że nie zdążyłam jej od psa odgrodzić mimo że byłam blisko...

Swojemu psu nigdy nie pozwalam biegac w pobliżu małych dzieci i właśnie nie dlatego że sie boje że ugryzie, ale że wystarczy że przewróci. Co do wycieczek po lesie - niestety kleszcze mimo prepararów na skóre się zdarzały. W góry jej nie zabieram choc tęsknimy obydwie. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 8:08 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 9:04 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Krakuska
http://www.youtube.com/watch?v=AwUSkBKobIw

wspinający się pies :P

_________________
"sssij"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 3:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 8:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Szczęśliwy pies. Mojej bym tam raczej nie zaniosła, gdyby jej się chodzenie znudziło.
Dla wyjaśnienia dodam że kiedy mojej suni znudzi się spacer kładzie sie i koniec a waży kilkanaście kilo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 9:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Lech, gdzie z tymi pieskami byliście? :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 4:10 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 6:17 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Lublin
Nie ma to jak piesek w wersji super light
Obrazek



Obrazek



Obrazek

_________________
wieczny włóczęga


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 4:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Moja mama miała takie cudo. Żył 17 lat.

wadera napisał(a):
piesek w wersji super light

Słodziuch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 4:26 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 6:17 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Lublin
17 lat- to dobre wieści czyli mój ośmiolatek jest w kwiecie wieku!

_________________
wieczny włóczęga


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 4:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Na to wygląda :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 5:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Turystka fajna, pies brzydki :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 7:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
widzę, że wątek zrobił się zdjęciowy...

Obrazek

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 7:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Zeskoczył?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 7:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
a jakże :)

Obrazek

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 7:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Jak kozica- ale jak popatrzyć na ta drabinę to mu sie nie dziwię. Ma psiak instynkt samozachowawczy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 06, 2013 7:30 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 6:17 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Lublin
Stefan 1856 napisał(a):
Turystka fajna, pies brzydki :mrgreen:

:twisted: mój pies Ci tego nie wybaczy :twisted:

_________________
wieczny włóczęga


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 12, 2013 9:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Gdzie jest Lita?

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 12, 2013 9:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jacek napisał(a):
Gdzie jest Lita?


Na wycieczce z Lechem.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 4:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 4:46 pm
Posty: 23
Witam. Chyba pomału zaczynam zadomawiać się na tym forum :)
Jak już w jakimś wątku wspomniałam, mam 2 futra, bez których nie wyobrażam sobie podróżować. Oby 2 są świadomą decyzją i głupotą byłoby je podrzucać gdzieś na "wakacje" tylko dlatego, ze pańciostwo chce dupska z miasta ruszyć. Każdy wyjazd ma w sobie spontaniczność, ale ma też w sobie element przygotowania w postaci sprawdzenia przepisów. Co do słuszności zakazów, mogę powiedzieć tyle, że na mnie działają jak płachta na byka, i czuje, że nas ograniczają strasznie. Szkoda, że nie wymyślił nikt instytucji, gdzie można stawić się z psiakiem i po "zaprezentowaniu się" otrzymywać coś w formie przepustki dla psiaka :)
Ludzie są różni i to przez nich tyle zakazów. Szkoda tylko, że ci, którzy są odpowiedzialni, mają ułożone psy, nie spuszczają ich ze smyczy, muszą ponosić konsekwencje przez jełopów niepotrafiących się zachować :(
Często pada stwierdzenie, że psów nie powinno się w góry zabierać z racji trudnego terenu. Jest w tym trochę prawdy, bo nie każdy pies potrafi po schodach zejść, więc góry sprawić mogą trochę trudności. Nie zapominajmy jednak, że pies to jednak zwierze, którego anatomia i fizjologia przystosowała lepiej niż ludzi do trudnych terenów. Mimo zmian cywilizacyjnych i udomowiania tych zwierząt ich potrzeby nie znikają. Więc nawet mieszkanie w mieście nie powinno zwolnić właściciela z zapewnienia psu odpowiedniej ilości ruchu, czy zabaw, ale również powinni zmęczyć go psychicznie.
Mając 2 sporawe psy, śmiało mogę ocenić, jakie tereny są w stanie pokonać, jakie odległości.

Na chwile obecną zaczynamy planować kolejny urlop. Wstępnie myśleliśmy o Słowackim Raju, ale obecnie bardziej myślimy o Gorganach. Macie jakieś doświadczenia z tymi terenami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 7:06 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
katastrofa napisał(a):
myślimy o Gorganach

Chodziliście kiedyś po górach poza szlakami ? Macie dobrą orientację w terenie ? Jesteście samowystarczalni przez długi okres ? Bo to są naprawdę dzikie góry i chodzenie po nich bardzo różni się od wędrówki znakowanymi szlakami od schroniska do schroniska w polskich górach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 8:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
katastrofa napisał(a):
Na chwile obecną zaczynamy planować kolejny urlop. Wstępnie myśleliśmy o Słowackim Raju, ale obecnie bardziej myślimy o Gorganach. Macie jakieś doświadczenia z tymi terenami?


Byłam kilka razy i tu i tu. Psa nie mam.

W Słowackim Raju nie wyobrażam sobie najbardziej nawet sprawnego psa na tych wszystkich drabinkach czy zwłaszcza "stupaczkach", które tam stanowią całą atrakcję.
Inne szlaki nie prowadzące cieśniawami są nudne.

Chociaż widziałam tam pana, który niósł po drabinie psa w plecaku, ale to był mały pies.

Poza tym jest tam park narodowy, trzeba by przestudiować przepisy, czy wejście z psem jest w ogóle dozwolone.

Co do Ukrainy - w górach ograniczeń formalnych nie ma żadnych.
Natomiast nie mam pojęcia jak wygląda procedura przewozu psa poza granicę Unii i jakie dokumenty trzeba mieć.

Poza tym zdecydowanie bałabym się spuszczać na miejscu psa ze smyczy, ze względu na kłusowników oraz miejscowe psy (raczej na 100 % nie szczepione i często chore na jakieś parchy, grzybicę itd). Do moich znajomych raz się przyczepił w Jaremczu chory, bardzo śmierdzący pies miejscowy i szedł z nimi przez góry kilka dni. Po tych kamieniach czyli "gorganie" też się chodzi dość trudno.
Gorgany tak ogólnie przypominają mi tak ze 40 Babich Gór postawionych obok siebie i bez infrastruktury turystycznej.

Jeśli mogę coś doradzić - pomyślcie o górach w Czechach. Zauważyłam że tam jest całkiem inne podejście do turystów z psami a na szlakach spotyka się na każdym kroku ludzi z różnej wielkości psami na smyczy.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 12:27 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 4:46 pm
Posty: 23
trekker napisał(a):
katastrofa napisał(a):
myślimy o Gorganach

Chodziliście kiedyś po górach poza szlakami ? Macie dobrą orientację w terenie ? Jesteście samowystarczalni przez długi okres ? Bo to są naprawdę dzikie góry i chodzenie po nich bardzo różni się od wędrówki znakowanymi szlakami od schroniska do schroniska w polskich górach.


Tak. Jak chodzimy to ze schronisk raczej nie korzystamy. Nasze wyjścia w każdy plener raczej polegają na pracy z mapą i kompasem (stąd w ciągu roku zaliczamy kilka imprez na orientację :)). Z racji iż lubimy odludzia i swoje namioty szukamy takich terenów na urlop :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 12:33 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 4:46 pm
Posty: 23
Basia Z. napisał(a):
katastrofa napisał(a):


W Słowackim Raju nie wyobrażam sobie najbardziej nawet sprawnego psa na tych wszystkich drabinkach czy zwłaszcza "stupaczkach", które tam stanowią całą atrakcję.
Inne szlaki nie prowadzące cieśniawami są nudne.

Chociaż widziałam tam pana, który niósł po drabinie psa w plecaku, ale to był mały pies.

Poza tym jest tam park narodowy, trzeba by przestudiować przepisy, czy wejście z psem jest w ogóle dozwolone.

Co do Ukrainy - w górach ograniczeń formalnych nie ma żadnych.
Natomiast nie mam pojęcia jak wygląda procedura przewozu psa poza granicę Unii i jakie dokumenty trzeba mieć.

Poza tym zdecydowanie bałabym się spuszczać na miejscu psa ze smyczy, ze względu na kłusowników oraz miejscowe psy (raczej na 100 % nie szczepione i często chore na jakieś parchy, grzybicę itd). Do moich znajomych raz się przyczepił w Jaremczu chory, bardzo śmierdzący pies miejscowy i szedł z nimi przez góry kilka dni. Po tych kamieniach czyli "gorganie" też się chodzi dość trudno.
Gorgany tak ogólnie przypominają mi tak ze 40 Babich Gór postawionych obok siebie i bez infrastruktury turystycznej.

Jeśli mogę coś doradzić - pomyślcie o górach w Czechach. Zauważyłam że tam jest całkiem inne podejście do turystów z psami a na szlakach spotyka się na każdym kroku ludzi z różnej wielkości psami na smyczy.



Psów nie spuszczamy ze smyczy. w zależności od miejsca mają do dyspozycji, smycze lub długie linki, ale zawsze są pod kontrolą. Z informacji, które na chwile obecną posiadam to na Słowacji są właśnie te drabinki (ponoć pies spokojnie może iść obok? jeśli się mylę proszę o sprostowanie moich info :)), z przejściem po (jeśli wyglądają jak na zdjęciach) też problemu nie ma, bo moje futra ćwiczą na drabinach poziomych i pochyłych na co dzień ;) Z planowanych tras to tylko dzień czy 2 były by w okolicy z tymi drabinkami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 6:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Pies w Słowackim Raju... dyskusyjna sprawa ze względu na trudność.
Też mam dzielne psy (patrz zdjęcia parę postów wyżej) i w wielu miejscach dają radę, ale w Słowackim Raju jest naprawdę wiele drabinek, gdzie moim zdaniem pies sobie nie poradzi. Sporadycznie można wziąć psa pod pachę i przejść (o ile jest nauczony nie panikować w takich sytuacjach), ale w Raju są miejsca, gdzie raczej bym się na to nie zdecydował, a podobno jestem szalony, więc Ty musiałbyś być szalony jeszcze bardziej ;)

W linku parę zdjęć z Raju i atrakcji jakie można tam spotkać: https://picasaweb.google.com/sprocket19 ... Wiosna2010

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 9:33 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
katastrofa napisał(a):
Z informacji, które na chwile obecną posiadam to na Słowacji są właśnie te drabinki (ponoć pies spokojnie może iść obok? jeśli się mylę proszę o sprostowanie moich info :)),


Mylisz się.
Szukałam chwilę zdjęć ale w końcu znalazłam.

Drabinka zawieszona w powietrzu:

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Zdjęcie wprost do góry:

Obrazek

Obrazek

I wprost w dół:

Obrazek

Trochę przekrzywione:

Obrazek


Obrazek


Szczerze mówiąc nie bardzo widzę miejsce, gdzie tu pies mógłby iść "obok"


Obrazek

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 9:39 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Basia, wodospad Wielki Sokół... no to dla psa ekstremalne przejście, ale i inne wąwoziki są niewiele prostsze.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 9:51 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
sprocket73 napisał(a):
Basia, wodospad Wielki Sokół... no to dla psa ekstremalne przejście


Chyba nie tylko dla psa. ;)
Ale tak myślę ze jeżeli w Słowackim Raju główną i jedyną atrakcję stanowią te wszelkie "cieśniawy" - to nie przechodząc przez nie sami się pozbawiamy przyjemności. Bez "cieśniaw" Słowacki Raj to góry jak każde inne, raczej nudnawe a poza tym jest tam bardzo dużo ludzi. Wybrałabym co innego.

Oprócz Wielkiego Sokoła za ekstremalny dla psa uważałabym Przełom Hornadu i ewentualne skakanie po "stupaczkach".

Tak sobie myślę - na Słowacji jest tyle innych pięknych gór łatwiej dostępnych dla psa - np. Murańska Płanina, całe Rudawy Słowackie, np. Góry Weporskie, Polana, całe Góry Szczawnickie, Trybecz, Ptacznik i wiele innych.
Można tam w dowolnym dogodnym miejscu rozbić sobie namiot (są ograniczenia ale nie całkowite zakazy w parkach narodowych, co dotyczy np. Murańskiej Płaniny).
Ja bym proponowała jechać raczej tam, tym bardziej, że teraz będzie tam już piękna wiosna.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 10:32 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 4:46 pm
Posty: 23
:shock: a to aż tak!!! Z moich info wyglądał tak:
Obrazek
Stąd w ogóle temat z mojej strony. Więc jeśli faktycznie jest tak jak pokazujesz, to tematu Raju już nie ma :P

Co do wiosny to jak my pojedziemy już jej nie będzie dawno :) W zależność od pogody i urlopów, koniec lata, początek jesieni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL