aneta.k.96 napisał(a):
Witam ! Jestem studentką III roku kierunku Zarządzanie hotelarstwem, turystyką i gastronomią. Do swojej pracy dyplomowej przeprowadzam badania na temat turystyki górskiej. Ankieta jest anonimowa. Wyniki będą przedstawione tylko do badań własnych. Z uprzejmą prośbą proszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Dziękuję za poświęcony czas
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... =0&c=0&w=1Aneto - choć ankieta jest anonimowa - dobry obyczaj nakazuje, byś Ty przedstawiła się - nie tylko nickiem. Byś podała pełny tytuł pracy dyplomowej, a także - choć niekoniecznie - podała opiekuna pracy. To tyle - na wstępie.
Kilku Kolegów już napisało co sądzą o Twojej ankiecie. Nie wiem czy przygotowywałaś pytania sama, czy konsultowałaś ich brzmienie z opiekunem pracy.
pyt. 3 - dlaczego zakładasz wyłącznie te trzy możliwości? A jeśli ktoś wyjeżdża w "tereny górskie" więcej niż dwa razy w roku - to jego opinia Cię nie interesuje? Czy też taka grupa osób nie pasuje do celu/tematu???
pyt. 5 - współcześnie - zwłaszcza dla osób mieszkających w pobliżu - lub w obrębie "terenów górskich" wyjazd jednodniowy jest tak samo możliwy jak wielodniowy. Czemu pominęłaś tę możliwość?
pyt. 6 - czy poza "trekkingiem" oraz "wspinaczką" - nie ma innej formy turystyki? Jakie "sporty zimowe" zaliczasz do form turystyki? Karling? Bieg zjazdowy lub slalom? A może hokej?
pyt. 7 - czym różni się turystyka "grupowa" od turystyki "z rodziną i znajomymi"? Czy naprawdę nie dopuszczasz możliwości, że któryś z respondentów będzie uprawiał wszystkie trzy - z wymienionych przez Ciebie w tym pytaniu "form"???
pyt. 8 - są "wyprawy" górskie, które można obywać bez korzystania z "usług" przewodnika górskiego, a są też takie, które na mocy prawa - możliwe są wyłącznie w towarzystwie takiego przewodnika.
pyt. 9 - dawno nie spotkałem tak - przepraszam za dosadność - idiotycznego pytania.
pyt. 10 - wybór trasy dokonywany jest - najczęściej - w oparciu o informacje dotyczące tejże trasy. Owe informacje mogą pochodzić bądź z ogólnie dostępnych źródeł opublikowanych, bądź z niepublikowanych przekazów indywidualnych. Informacje pozyskane z "internetu" - to mogą być zarówno informacje, które określiłaś jako "rekomendacja znajomych" - jak również "informacja turystyczna" czy nawet internetowe wersje przewodników, map, czy magazynów turystycznych. Kolejne beznadziejne pytanie.
pyt. 11 - czy chodzi o wybór stały i niezmienny, czy o okresowy?
pyt. 12 - w Polsce (i na świecie również) są góry o szczytach niższych niż 900 m npm. Skąd wysokość 1800 m npm - jako wyznacznik "najwyższy"?
pyt. 13 - naprawdę jesteś przekonana, że ktoś wybiera szlak ze względu na kolor jakim jest ów szlak oznakowany? A co, jeśli ktoś preferuje jako formę turystyki - trekking po terenach Karpat Wschodnich, albo wspinaczkę?
Pozostałe pytania są tak infantylne - że aż trudno (i byłoby to nieludzkie) wskazywać zawarte w nich bzdury...
Proponuję, byś zrezygnowała ze zdobywania informacji przy pomocy tej ankiety...
pozdrawiam
gb