Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 7:46 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 13, 2008 3:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 13, 2008 2:52 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Nowa Wieś
Za tydzień wyjezdzam w Tatry na 2 tygodnie. Mam w planach kilka wypadow i ze wzgledu na niepewnosc pogody i chec zrealizowania ich, moj pobyt rozciagnalem do 14 dni. Chcialbym zebyscie pomogli mi w ocenie moich szans na osiagniecie zaplanowanych celow. Moja kondycja jest powyzej przecietnej bo regularnie uprawiam sport, ale na spektakularne wyniki rowniez mnie na razie nie stac. Wszystkie wypady przewiduje w trybie jednodniowym. Oto lista:
1) Dolina Chocholowska---Polana Trzydniowka---Trzydniowianski---Konczysty---Starorobocianski---Błyszcz---Raczkowa Przelecz---Ornak---Iwaniacka Przelecz---Hala Ornak---Dolina Koscieliska ---Kiry
2)Kuznice---Giewont---Kondrack Kopa---Goryczkowa Czuba---Kasprowy---Świnica---Kasprowy---Kuźnice
3) Kuznice---Murowaniec---Czarny Staw---Zawrat---Krzyzne---Murowaniec---Kuznice
4) Łysa Polana---Morskie Oko---Czarny Staw---Rysy---Czarny Staw--Moko---Łysa Polana
5) Kuznice---Hala Gasienicowa---Czarny Staw---Szpiglasowy Wierch---Czarny Staw---Hala Gasienicowa---Kuznice

Tak w przyblizeniu wyglada plan. Jestem otwarty na wszelkie uwagi i konstruktywna krytyke. Prosze o ocene moich teoretycznych szans. Czekam tez na jakies ciekawe propozycje tras o podobnym stopniu trudnosci. Z gory dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 3:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
temat do tego jest ale ..

1)będac na Błyszczu warto dojść na Bystra
2)niema sensu wracać ze swinki na kolejkę ale to jak wolisz
3)baaaardzo ambitne i wymagające
4)Rysy -oklepane ale kondychówka dobra
5)to już całkiem bezsensu jak dla mnie na szpiglas idz od moka lub 5tki
tyle

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 3:52 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 15, 2007 2:13 pm
Posty: 58
Lokalizacja: Poznań
5. zakręciłes niesamowicie ;) juz lepiej isc z palenicy do 5tki potem szpiglas i do Moka :) bo na zawracie bedziesz juz przy opcji nr 3

_________________
--
Aharai!

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 4:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Trasy są ambitne i wobec rzeczywistości prawdopodobnie ulegną naturalnemu przycięciu. Już pierwszy z tych szlaków to idąc przeciętnym tempem i zostawiając sobie przyzwoity czas na podziwianie widoków, jakieś 13 godzin- nie licząc dotarcia na Siwą Polanę rano i powrotu z Kir wieczorem. A szlak nr 3 to już masakra- nawet jeśli Ci się uda, to pewnie z racji zmęczenia i pośpiechu, niewiele z tego zapamiętasz. Ale jeśli wcześnie wstajesz z łóżka i lubisz gonienie się z czasem...
Przy trasie nr. 5 to chyba miał być Kościelec, a nie Szpiglasowy? Jeśli tak, to wygodniej i ciekawiej będzie zejść nad Zielony Staw miast wracania tą samą drogą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 5:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
A ja myślę, że trasa 3 spokojnie do przejścia jeżeli masz dobrą kondycję. Sam robiłem ją w zeszłym roku. Dodam do tego jeszcze dojazd i powrót autobusem z Krakowa.
Najbardziej męczące było oczywiście zejście z Krzyżnego. Całość zajęła mi chyba z 14h. Do wyczynowców nie należę, sportu nie uprawiam, ale po górach trochę chodzę. Myślę, że jeżeli nie straszna ci OP, to kondycyjnie powinieneś podołać.
Co do trasy 5 to myślę, że jeżeli do DPSP będziesz szedł np. przez Kozią Przełęcz to jest to ciekawy wariant dla lubiących górskie maratoniki. A jak chcesz iść przez Zawrat to tak jak to już ktoś napisał nie ma sensu powtarzać.
Trasa 1, 2 i 4 - zgadzam się z !.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL